Łączenie HDMI

Kabel HDMI nie jest niczym nowym, dlatego że standard HDMI jest stosowany od dawna. Takie kable można zakupić w każdym sklepie z elektroniką i też w internecie. Coraz częściej ukazują się jednakże rozgałęźniki HDMI, które pozwalają na prezentowanie obrazu na kilku monitorach.

HDMI matrix 4×2 jest jednym z takich rozgałęźnik. Jest to stacja, która ma 4 sekcje na porty HDMI a w każdej z tej wycinków znajdują się dwa porty.
Łącznie takie rozgałęźnik ma zatem 8 portów HDMI. HDMI 4×2 jest bardzo innowacyjnym urządzeniem, które pozwala podpinać równocześnie sporo portów HDMI. Takie urządzenie nie jest drogie, dlatego że kosztuje mniej więcej 100 złotych, a za to jest bardzo funkcjonalne. Z całą pewnością ułatwia pracę z obrazem i daje możliwość rzucać ten obraz na wielu monitorach. Splitter HDMI 2×4 , a ponadto tego typu rozwiązania są stosowane zarówno przez osoby zajmujące się codziennymi grafikom, jak i przez graczy , a oprócz tego firmy, które w swoich działaniach wykorzystują elementy graficzne. Część użytkowników kupuje sobie też takie urządzenie do domu, dlatego że chcę rzucać obraz na kilku monitorach. W internecie tego typu rozwiązania można kupić z całą pewnością taniej niż stacjonarnie. Niższe ceny wcale nie determinują gorszej jakości. Wręcz zupełnie inaczej, jakość w internecie może być tożsama, a zdarza się, że wręcz lepsza. Bez wątpienia trzeba zwracać uwagę na producentów konkretnych rozwiązań. To producent determinuje, czy produkt jest zaprojektowany zgodnie ze wszystkimi zasadami i czy będzie funkcjonalny przez długi czas i będzie nas przez to cieszył.

Zobacz więcej: hdmi po skretce.