Żyj w zgodzie ze sobą i środowiskiem – filozofia życia

Życie i zdrowie człowieka jest w ogromnym stopniu uzależnione od niego samego. Niestety inni ludzie w większości wypadków o tym zapominają, a potem narzekają na zły stan zdrowia i stany depresyjne. Tymczasem już w XX wieku powstała filozofia, która może być swoistym lekiem na dylematy współczesnego człowieka. Mam na pomysłu filozofię życia wellness.

Szkoła ta szczególny nacisk kładzie na umiejętność odpoczywania , a dodatkowo relaksu. Zwraca też uwagę na znaczenie prawidłowego odżywiania się, szeroko rozumianą higieny ciała. Filozofia życia wellness zaleca regularną aktywność fizyczną. Ogólnie można powiedzieć, że chodzi o życie w harmonii całego organizmu. Filozofia ta wskazuje, że w życiu bardzo istotne jest zachowanie równowagi w gronie wszystkimi sferami działalności człowieka. Styl życia dokładnie określonej chłopcy i dziewczęta powinien zaspokajać wszystkie jej potrzeby. Dlatego także powinna ona wsłuchać się sama w siebie, żeby całkiem dobrze je poznać. W konsekwencji ma to prowadzić do wzrostu wydajności w pracy, ale też bardziej funkcjonalnego wypoczynku , a dodatkowo rozwoju życia towarzyskiego oraz dodatkowo ogólnego zadowolenia z życia

Niestety, prawdziwe przesłanie tej filozofii zostało zagłuszone przez wszechobecną komercję. Promuje się aktualnie różnego rodzaju zabiegi kosmetyczne, a nawet perfumy, które są reklamowane jako kompatybilne z filozofią życia wellness. Salony wellness są coraz popularniejsze, nic więc dziwnego, że jest ich coraz więcej. Natomiast ich usługi przyczyniają się tylko do dobrego samopoczucia w sensie fizycznym. Nie mają raczej trwałego wpływu na psychikę i stan ducha osoby, która korzysta z usługi albo produktu.