Zastosuj w biurze – etykiety foliowe

Etykiety od dawien dawna są jedną z pierwszych rzeczy na którą patrzymy jako ewentualni klienci. To one przyciągają nasz wzrok, dlatego eksperci odpowiedzialni za marketing prowadzą dosłownie wyścig o jak najbardziej wymyślną etykietę. I nie jest ważne czy są to etykiety papierowe czy etykiety foliowe. Posiadają nas przyciągać i działać na naszą wyobraźnię.

żeby te efekty dostać, częściej nadrukowane na owe etykiety są hasła „promocja”, „gratis” i tym podobne. Hasła te, żeby zostały widoczne są na tle jaskrawych kolorów, żeby w chwili obecnej rzucały nam się w oczy.

Jaka więc jest różnica wśród etykietami papierowymi a foliowymi? I dlaczego nie wykorzystuje się jednego rodzaju na wszystkich produktach?

Głównym powodem są względy ekonomiczne. Etykiety papierowe są znacznie tańszym rozwiązaniem od tych foliowych, zatem jeśli uwarunkowania przechowywania danego produktu nie wymagają znacznej wytrzymałości nadruku, stosuje się papier. Tożsamo, jeśli opakowanie produktu narażone jest na wilgoć bądź inne okoliczności niekorzystne, należy zastosować etykietę foliową żeby nadruk, który notabene wykonywany jest inną technologią, się nie uszkodził.

A jest to bardzo ważne, z tego względu, że na etykietach drukowany jest kod kreskowy, w którym wręcz najmniejsza zmiana, czy też przerwa stwarza brak możliwości jego odczytu.

Podsumowując, etykiety niegdyś proste i bez wymyślnych wzorów, dzisiaj są bardzo kolorowe i żywe. Wszystko to spowodowane jest co raz większą konkurencją, a co za tym idzie wyścig o klienta jest bardziej zacięty niż kiedyś.

Zobacz: etykiety foliowe.