Wybierz dobry rower

Końca zimy wprawdzie póki co nie widać, niemniej jednak wydaje się, że to już ostatni dzwonek, by kupić rower po promocyjnej cenie. Nie od dzisiaj wszak wiadomo, że przed sezonem ceny umieją być sporo niższe niż w jego trakcie.

Zaczynając rozmyślanie na zagadnienie zakupu nowego „bicykla” trzeba odpowiedzieć sobie na podstawowe pytanie – rower górski, rower miejski, a może crossowy ? Ten 1-szy z pewnością przyda się kiedy będziemy chcieli poruszać się po bezdrożach. Decydując się na MTB warto na pewno wziąć pod uwagę rozmiar kół. W ostatnich latach prawdziwą furorę zrobiły rowery na 29-cio calowych kołach, a jakiś czas temu coraz popularniejsze robią się koła mające 27.5 cali. Konsumenci chwalą sobie jazdę na takich jednośladach i przeważnie twierdzą, że do klasycznych 26-stek już być może nie wrócą. Polecam jednak własną pracą przetestować różnicę, bo jak wiadomo – co człowiek, to opinia.

Jeżeli już jednakże głównie poruszamy się po mieście i cenimy sobie wygodę, to nie powinnaś mieć najmniejszych wątpliwości i wybór powinien paść na rower miejski. A ma możliwość natomiast cross? Jeśli nie potrafimy niedwuznacznie zdecydować się na którąś z wymienionych wyżej opcji, to można skusić się teraz na crossa.

Sklep stacjonarny, czy ma możliwość sklep z rowerami on-line ? Przymiarka w tym pierwszym ze stuprocentową pewnością nie zaszkodzi, niemniej jednak zazwyczaj i tak zapewne zdecydujemy się na zakup w tym drugim. Cena to wszak wciąż czynnik decydujący, a taniej najczęściej jest przecież w internecie. Kupując jednoślad polecam się również zaopatrzyć w akcesoria do rowerów. Lampki, czy kask to absolutne minimum!

Sprawdź: sklep internetowy z rowerami.