Wybieramy zespół na wesele – wesele i zespół muzyczny

Jednym z większych stresów przyszłych małżonków jest kwestia zapewnienia weselnikom dobrej, niezmąconej niczym zabawy. Dzień wesela posiada być momentem radosnym, okraszonym muzyką i rozrywkami, dlatego decyzje o jego kulturalnej oprawie podejmuje się z dużym wyprzedzeniem. To, na jaki zespół weselny zdecyduje się para, ma możliwość zaważyć na powodzeniu całego przedsięwzięcia. Na szczęście usługi tego rodzaju są tak różnorakie, że każdy powinien bez problemu wyszukać odpowiednią kapelę.

Czasy, kiedy ślubny repertuar dominowały utwory disco-polo minęły już dawno, a na rynku działa bardzo kilka składów oferujących zabawę „wyższych lotów”. Zespół na wesele, który grać będzie standardy jazzu, rock&rolla czy polskiego rocka to też wyjście uniwersalne, pozwalające wyszaleć się osobom z różnych pokoleń i o zróżnicowanych gustach. Świetnym i oryginalnym pomysłem jest wprowadzenie na weselne przyjęcie elementów regionalnych. Przyśpiewki góralskie, skoczne mazurki, dostojne polonezy urozmaicą oprawę muzyczną, a przy okazji przypomną o bogatej historii rodzimej kultury ludowej.

Kiedy pomiędzy zaproszonych gości ulokowana jest znaczna grupa młodych ludzi, można także pomyśleć aby, zespół muzyczny dzielił się pracą z DJ-em, puszczającym z płyt najnowsze, chwytliwe kawałki.

Według internetowych źródeł o rezerwację konkretnej grupy postarać się trzeba dosłownie kilka miesięcy przed ślubem. Zanim dojdzie do podpisania umowy i przekazania zadatku, polecam poprosić kapelę o „próbkę sposobności” albo chociaż udostępnienie spisu możliwych do stworzenia utworów. Trzeba pamiętać, aby doprecyzować także sprawy powiązane z wyżywieniem i transportem członków zespołu. Nieocenioną pomocą w przypadku dylematów okazują się (jak zawsze) internetowe fora, gdzie multum jest opinii dotyczących weselnych bandów, wodzirejów i muzykantów.

Sprawdź: zespół muzyczny Konin.