Skuteczne sposoby walki ze szkodnikami

Dla wielu osób wiosna i lato to najlepsze pory roku, w których wszystko zakwita, dookoła staje się zielono, co daje dodatkowy zastrzyk pozytywnej energii.

Kto przebywa jednak pomiędzy przyrody na pewno pozna szkodniki, czy także insekty. Zwalczanie kretów, opryski na komary i kleszcze, czy też preparat na meszki muchy zaprząta nie jednej osobie głowę. Zwalczanie kretów może być żmudnym i czasochłonnym misją, gdy nie podejdziemy do tego specjalistycznie. Żerują przez cały rok, niszczą korzenie roślin, tworzą kopczyki ziemi, zjadają pożyteczne dżdżownice i żaby. Są mało odporne na zapachy, dźwięki i drgania. Na rynku istnieje kilka produktów przeznaczonych na zwalczanie kretów, m.in. elektroakustyczny odstraszacz, preparaty i substancje silnie i ostro pachnące. Można posadzić rośliny o mocnym zapachu, na przykład. bazylię czy aksamitkę. Ostatecznie możemy je wyłapać i przenieść w inne miejsce, objęte są częściową ochroną.

Opryski na komary i kleszcze to nie tylko spokój, że nic nas nie gryzie to też bezpieczeństwo dla naszego zdrowia. Kleszcze mogą przenosić kilka niebezpiecznych chorób. Obecność wody i zieleni gromadzi liczne komary, które potrafią uprzykrzyć wieczór. Do kupienia jest wiele preparatów owadobójczych, należy o nich poczytać zanim je zastosujemy.

Mszyce to kolejna zmora dla osób prowadzących ogród, atakują każdą roślinę, przenoszą choroby wirusowe, zahamowują jej wzrost. Preparat na meszki muchy dostępny jest w każdym sklepie ogrodniczym.

W sytuacji silnej inwazji szkodników i insektów warto przeanalizować wynajęcie firmy specjalizującej się w tępieniu tych zjawisk, oszczędzimy czas i energię.

Więcej: preparat na meszki muchy.