Psy i koty

Zwierzęta towarzyszą człowiekowi od zarania dziejów. Zwierzęta umieją być naszymi wrogami, ale mogą być również naszymi najlepszymi przyjaciółmi. Tutaj wszystko zależy od tego, o jakie zwierzę chodzi.

Psy umieją być najlepszymi znajomymi człowieka i każdy pies potrafi się wychować w taki sposób, że będziemy z niego zadowoleni.
Z kolei koty potrafią chodzę własnymi ścieżkami i za kotami tak faktycznie przenigdy nie nadąży my. Kot jest zwierzęciem samotnym. Jest to zwierze, które poprawnie nigdy nie daje nam pewności, że przy nas zostanie. Będzie z nami, dopóki będzie tego chciał, by przestanie tego chcieć, może w każdym momencie od nas uciec. Dosłownie gdy zagwarantujemy mu bardzo wygodne legowiska i fajne jedzenie, to kot może postanowić, że zrezygnuje z przyjaźni z nami i może zwyczajnie zniknąć. Tymczasem z psami jest przeciwnie. Psy są zwyczajnie bardzo, ale to bardzo wierne i one zwyczajnie nie rezygnują z kontaktu z człowiekiem, bo przy człowieku mają zapewnione dobre warunki. Jeżeli zatem zależy ci na tym, aby mieć sposobność posiadania zwierzaka, który będzie ci wierny, to całkiem dobrze wybrać psa. Koty możesz natomiast wybrać wówczas, gdy potrzebujesz zwierzaka mniej wymagającego. Koty zwyczajnie chodzą własnymi ścieżkami nie powinno się ich np wyprowadzać na spacery, a z psem jest inaczej. Psy mają zwłaszcza niełatwo w blokach. Psa można trzymać. W blokach nie ma miejsca na psa, bo on tam po prostu nie może się należycie wybiegać. Tymczasem w sytuacji kotów nie ma tego kłopotu, bo koty same zajmują sobie czas i same się o siebie troszczą.

Więcej: zwierzaki.expert