Problem Halluksów

Halluksy to inaczej paluch koślawy, który jest chorobą zwyrodnieniową stawów naszych stóp.  Haluksy przyczyny nie wyglądają przenigdy poprawnie, a występują na nieszczęście w większości przypadków u kobiet, które przez cale życie uwielbiały chodzić w szpilkach. Tak niepożądany widok stóp u kobiet, które z reguły pięknie się ubierają i noszę swoje szpilki ma możliwość szokować. Dlatego kobiety, których dotyczy problem halluksów, mogą się leczyć  i stosować pewnego rodzaju kosmetyki i zabiegi na halluksy.

Do powstawania halluksów przyczynia się nadwaga, a również nieprawidłowe ułożenie stopy podczas chodzenia. Prócz tego, im więcej chodzimy, tym przeważnie będziemy mieli problem z halluksem (Haluks przy małym palcu). Do powstawania tego typu problemów ze stawami przyczynia się również płaskostopie, którego niestety nie leczy zdecydowana większość kobiet.

Halluksy powinny być leczone. Jeśli je zbagatelizujemy, wtedy po latach stopy będą nas niemiłosiernie bolały (zobacz: Halluksy a bieganie). Halluksy aparat korekcyjny nieleczone powodują też, że mężczyźni i kobiety po pięćdziesiątym roku życia mogą rozpocząć posiadać problemy z prawidłowym chodzeniem.

Mężczyźni i kobiety, które posiadają halluksy leczenie zwykle mają nieprawidłowe nawyki w stawianiu kroków, a wszystko przez to, że spędzają nadmierną ilość czasu w butach na wysokich obcasach. Najwyższe obcasy powinny być zarezerwowane na wyjścia wieczorne. Należy unikać wychodzenia do pracy na najwyższych butach. Stopy kobiet, które posiadają halluksy, zwykle mają przeciążone wewnętrzne mięśnie stopy. Mięśnie, które powinny być najbardziej obciążone w trakcie chodzenia przestają pracować u takich kobiet, co owocuje aktualnie bólem i myślami z prawidłowym stawianiem kroków.

Więcej: Haluksy kliny.