Porady na temat wykonywania badań nieniszczących 

Jednym z istotnych elementów każdego przedsiębiorstwa przemysłowego jest dogłębne wykonywanie testów jakości. Jest to zdecydowanie na prawdę istotna i na prawdę ważna czynność, gdyż właściwie każdy konsument zasługuje na otrzymanie wysokiej jakości produkt. Nie po wszakże płacimy kilkadziesiąt lub kilka tysięcy pln za produkt, by posiadał on jakieś wady fabryczne.

Możliwych testów jakości jest całe mnóstwo, natomiast coraz częściej przedsiębiorcy poszukują tych, które umożliwiają częstsze sprawdzanie towarów, niemniej jednak bez potrzeby ponoszenia strat. Tak zatem badania nieniszczące cieszą się coraz większą popularnością w gronie przedsiębiorców i każdy specjalista od jakości powinien je doskonale znać. Są to badania, które zdecydowanie warto znać, gdyż niedługo staną się obowiązkowym elementem funkcjonowania każdego przedsiębiorstwa z branży przemysłowej lub produkcyjnej (źródło informacji: międzynarodowy inżynier spawalnik). 
Badania wizualne wyłącznie na pozór wydają się łatwe i proste do opanowania. Tak de fakto bardzo trudno jest prawidłowo wycenić jakość stworzonych towarów za pomocą samego wzroku. Są to więc tak de fakto bardzo trudne badania, które wymagają wielkiej wiedzy, w szczególności na temat oferowanych produktów (zobacz: Badania ultradźwiękowe). Wykonując badania wizualne musicie doskonale mieć świadomość tego, jak powinien wyglądać na prawdę bardzo dobry produkt , a ponadto na co zwrócić uwagę. Bardzo istotne jest wykrycie zwłaszcza tych wad, które nie są widoczne na 1-szy rzut oka. Wychwycenie drobnego pęknięcia albo uszczerbku jest niesłychanie ważne. Ta pozornie niewielka usterka może przyczynić się do ogromnej tragedii lub do znacznego niezadowolenia waszych konsumentów.

Więcej: badania penetracyjne.