Popsuty komputer –

Komputer, w jaki sposób każda pozostała elektronika może się zepsuć. Przeciętny Kowalski naprawić go sam nie potrafi. I tutaj z pomocą przychodzi serwis komputerowy. Oddajemy uszkodzony, odbieramy naprawiony. Z pewnością wszystko za odpowiednią opłatą, niekoniecznie niską. Wystarczy bowiem, że uszkodzeniu ulegnie płyta główna czy procesor. W tym wypadku rozsądnie będzie zastanowić się nad kupnem zupełnie nowej jednostki.

Ze stuprocentową pewnością decyzja należy do nas, a serwis wykona to czego oczekujemy, jednak polecam się zdać na wiedzę praktyczną ludzi, którzy komputerami zajmują się od lat.

Na co musisz zwrócić uwagę przy oddawaniu komputera do serwisu i przy jego odbiorze?

Nie trzeba dołączać do komputera żadnego zewnętrznego sprzętu typu karty pamięci, pamięci flash itd. Serwis za to nie bierze odpowiedzialności. Ponadto, są to rzeczy dosyć drobne i łatwo o ich zawieruszenie. Też przy przekazywaniu komputera do naprawy, polecam opisać co się działo chwilę przed uszkodzeniem komputera. Niewątpliwie serwisant o to zapyta. Pozwoli to szybciej zidentyfikować usterkę co zaoszczędzi nas czas i pieniądze.

Gdy odbieramy jednakże komputer z naprawy, poprośmy dla naszego bezpieczeństwa, ażeby komputer został włączony. Mamy do tego prawo, ponieważ w jaki sposób wiadomo, reklamacji po odejściu od kasy nie uwzględnia się. Na 100 procent serwis winien jest dać nam gwarancję na wykonaną usługę, to nie ulega uwagi.

Podsumowując, oddając komputer w ręce serwisu, postarajmy się przekazać w jaki sposób najwięcej treści na temat niedociągnięcia. Pamiętajmy ażeby z komputera usunąć wszelki zbędny sprzęt, ażeby się w czasie naprawy nie zawieruszył. Polecam też, kiedy komputer jest w serwisie, poprosić o jego wyczyszczenie. Powinno to znacznie usprawnić jego pracę.

Więcej: serwis komputerowy.