Odszkodowanie za złamanie miednicy

Powinniśmy uzmysławić sobie, że o ile na przykład ucierpieliśmy podczas wypadku drogowego, to mamy prawo ubiegać się o odszkodowanie od firmy ubezpieczeniowej. Odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu powinno być wypłacane przez ubezpieczyciela, u którego sprawca zdarzenia ma wykupioną aktualną polisę OC.
Odszkodowanie powypadkowe – co trzeba mieć świadomość tego?
Niestety do wypadków na polskich drogach dochodzi coraz częściej, a wtedy konsekwencje zdrowotne mogą być bardzo poważnym.

Złamana miednica odszkodowanie powinno być wypłacone w stosownie wysokiej kwocie, ponieważ uszkodzona miednica wiąże się z licznymi poważnymi konsekwencjami, które mogą wpłynąć na nasze życie w dłuższej perspektywie czasu. Powinno się rozpocząć od tego, że jeżeli doznaliśmy wypadku i odczuwamy silne bóle w okolicach miednicy, to jak najszybciej powinniśmy zostać przewiezieni na oddział ratunkowy, ponieważ złamana miednica to również wysokie ryzyko uszkodzenia narządów wewnętrznych oraz krwotoków wewnętrznych, które zagrażają naszemu życiu. Odszkodowanie za złamanie miednicy spoczywa na firmie ubezpieczeniowej, natomiast częstą praktyką jest to, że ubezpieczyciele zaniżają wartość należnej rekompensaty. Stąd też należy skrupulatnie akumulować wszelką dokumentację medyczną, która potwierdza wydatki poczynione na odzyskanie zdrowia, a zatem musimy akumulować wszelkie rachunki za leki, wizyty u rehabilitantów, wizyty u profesjonalistów lekarzy. A dodatkowo w takiej sytuacji mamy prawo ubiegać się też o zadośćuczynienia za straty fizyczne oraz psychiczne.

Sprawdź: odszkodowania powypadkowe.