Noclegi w Krakowie

Studenci  i obcokrajowcy w dużej liczbie przypadków szukają noclegów w hostelach. Hotele to miejsca specyficzne, które większości osób, które mają więcej niż trzydzieści lat nie pasują. Hostele skupiają chłopcy i dziewczęta, którym nie zależy na maksymalizacji komfortu w miejscu, w którym wynajmuje ona nocleg. Noclegi Kraków w hostelu mają być głównie tanie, a wygoda schodzi na dalszy zamiar. Dlatego w chwili obecnej ceny za noclegi w hostelach nie sięgają wyżej 50 złotych za jedną osobę za jedną noc. 50 PLN to cena dość wygórowana jak na tego rodzaju obiekt hotelowy, bo zwykle noclegi w salach wieloosobowych, współdzielonych z dziesięcioma innymi osobami są nie wyższe niż 25 PLN.

Reguła jest taka, że im bardziej hostel jest wyprofilowany pod zachodniego turystę, tym ceny w nim będą droższe. Anglicy i inni przybysze z Zachodu bardzo chętnie korzystają z ofert hosteli w Krakowie. Kraków to dla Anglików, obok czeskiej Pragi, jeden z kluczowych miejsc docelowych, jeżeli już myślą oni o tym, żeby wyjechać na wieczór kawalerski.

Na nieszczęście natomiast cierpią na tym turyści z Polski – kiedy przyjeżdżają do Krakowa są zdziwieni dość wysokimi cenami za nocleg Kraków w hostelu położonym w centrum miasta albo na krakowskim Kazimierzu. Rozwiązaniem z sytuacji w Krakowie jest poszukanie hostelu, w którym nie mówi się po angielsku, natomiast wydaje się to zdarza się, że nieomalże wyczynem.

Każdy, kto pragnie zwiedzić piękny Kraków tanio, ma możliwość wybrać się również na Kraków nocleg w lecie na pole namiotowe, na którym ulokowane są masowe pola dla osób, które posiadają ze sobą namiot. Jest to wersja mocno studencka.

Sprawdź: nocleg Kraków.