Najpopularniejsze gry przeglądarkowe

Nudzisz się? Masz krótką przerwę w pracy lub potrzebujesz chwili relaksu w czasie nauki do egzaminu? Gry przeglądarkowe są dla ciebie. Część z nich, oparta jest na zasadzie PvC, czyli Player versus computer – te gry nie zajmą ci wiele czasu. Do tej kategorii zaliczamy znacząca większość łatwych flaszówek, czy gier opartych na silniku JavaScript, które możemy odnaleźć na wszystkich popularnych portalach poświęconych grom przeglądarkowym.
Jednakże najlepsze gry przeglądarkowe zajmują nieco więcej czasu – te w większości sytuacji polecane należą do gatunku MMO (czyli Massive Multiplayer W Internecie) i są oparte o zasadę PvP, czyli Player versus Player. Do tych gier zaliczymy wszystkie fabularyzowane gry przeglądarkowe, w których możemy grać wspólnie z graczami z całego świata – gry mmo. Takie gry maja tendencję do zabierania zupełnie dużej ilości czasu – świat gry jest w wielu wypadkach na tyle złożony, że bez problemu można się w nim na odrobinę zgubić. Perfekcyjnym przykładem może być inspirowana Władcą Pierścieni gra Lord of the rings w Internecie (LOTRO) – bez ustanku rozbudowywany świat powoduje, że gracze spędzają kilka godzin, wędrując po mapie i podróżując ścieżkami znanymi z książek i filmów.
Często polecane gry MMO to World of Warcraft, wspomniany już Lord of the rings online, Aura Kingdom, Anarchy Online czy World of Tanks (, a ponadto pozostałe produkty proponowane przez Wargaming) – zobacz tutaj: polecane gry przeglądarkowe). Co istotne, znakomita większość z takowych gier, choćby częściowo, jest oparta o model F2P (free to play), co oznacza, że można w nie zagrać zupełnie za darmo.

Więcej: gry mmorpg.