Kiedy samochód jest w naprawie

Zapewne wielu kierowców miało chociaż raz w życiu wątpliwą radość uczestniczenia w kolizji drogowej. Wszyscy, którym taka sytuacja się przytrafiła, wiedzą ile nerwów kosztuje choćby niewielka stłuczka. Kłopotem jest nie tylko zniszczenie samochodu, ale głównie strata czasu, jaka wiąże się co najmniej z procedurą ustalenia winnego i późniejszą naprawą samochody. Pal sześć jeśli uszkodzenie jest niewielkie i da się zreperować podczas krótkiej wizyty w zakładzie blacharskim. Częściej jednak samochód wymaga bardziej skomplikowanych napraw, które na nieszczęście wymuszają pozostawienie go w warsztacie na wiele dni,

Jeżeli już nie jesteśmy sprawcą kolizji to możemy liczyć na auto zastępcze. Wynajem z OC sprawcy to instytucja bardzo wygodna dla wszystkich, którym samochód jest potrzebny codziennymi. Mając ponieważ bezpłatne auto zastępcze, nie jesteśmy zmuszeni do zmiany przyzwyczajeń czy ponoszenie dodatkowych kosztów związanych przykładowo. z dojazdem do pracy. Należy jednak pamiętać, że wraz z otrzymaniem pojazdy samochodowe zastępczego zobowiązujemy się do stosownego dbania o pojazd. Wiąże się to przede wszystkim z koniecznością zwrotu samochodu w stanie, jakim go otrzymaliśmy, czyli czystego i z odpowiednią ilością paliwa w baku.

Samochody zastępcze są często wynajmowane dla nas z wypożyczalni współpracujących z ubezpieczycielem sprawcy albo z warsztatem, który dokonuje naprawy naszego pojazdu. Auto jakie otrzymujemy powinno posiadać parametry zbliżone do naszego. Jeśli wypożyczalnia nie dysponuje właściwym pojazdem to z reguły zostanie nam przydzielony samochód lepszy.

Zobacz: auto zastępcze Kraków.