Kartki handmade

Rękodzieło teraz jest w modzie. Ręcznie wytworzone produkty cieszą oko, a także są zarazem niepowtarzalne. Własnoręczne stworzone rzeczy przynoszą dużo satysfakcji, można także wykorzystać je jako prezent obdarowując najbliższych.

Wystarczy odpowiedni pomysł i trochę zdolności manualnych. Rękodzieło to wspaniałe hobby niemniej jednak i rozrywka. Dzięki takiej dobrej zabawie możemy jednak również ciut zarobić, kiedy nasze produkty wystawiamy na sprzedaż.

Jednym z prac, jakie można wykonywać we własnym zakresie, a z całą pewnością będą miały rynek zbytu – są kartki okolicznościowe.

Takie kartki handmade są faktycznie niepowtarzalne, posiadają odmienne wzory, faktury, kształty, częściej są wykonywane różną techniką co daje możliwość na zyskanie bardzo ciekawego efektu.

Bardzo miło, kiedy taka kartka na urodziny, albo na rocznicę, imieniny czy inną okoliczność, zawędruje do mężczyźni i kobiety obdarowywanej.

Koncepcji na samodzielne wykonanie kartek jest dużo, można naklejać materiałowe, drewniane, papierowe naklejki, wyszywać wzorki, używać brokatu, pieczątek, wycinać fantazyjne brzegi. Co najważniejsze można umieścić własny, pasujący do uwarunkowania tekst. Taka poświęcając własny czas wykonana kartka okolicznościowa, która poza tym przykładowo zawiera elementy pasujące charakterystyczne dla danej mężczyźni i kobiety, to niepowtarzalna gratka. Gdy przykładowo pielęgniarka na dzień służby zdrowia dostanie kartkę z motywem strzykawki, bądź górnik na barbórkę – wyhaftowany kilof i wagonik – z całkowitą czyli stu procentową pewnością na ustach pojawi się pozytywny śmiech i przyjemność nie do opisania.