Inwestycja w spółki – spółki kupię

Ostatnio w sieci można odkryć prawdziwe zatrzęsienie ogłoszeń, w których oferuje się sprzedaż, kupno albo przejęcie zadłużonych przedsiębiorstw. Nie każdy wie co tak de fakto kryje się za takimi transakcjami , a oprócz tego jakie motywy kierują osobami biorącymi w tym udział.

Powinno się na wstępnie zaznaczyć, iż jeżeli już ktoś wystawia anons typu kupię zadłużoną spółkę to nie znaczy to w tej samej chwili, że posiada on nie do końca legalne zamiary. Niestety większości osób przejmowanie cudzych długów kojarzy się tylko i wyłącznie z chęcią przeprowadzenia tzw. przekrętu finansowego. Rzecz jasna funkcjonowania takie mogą wydawać się mało etyczne, jednakże w biznesie nie ma miejsca na takie kwestie, jeśli wszystko jest kompatybilne z prawem. Przechodząc zatem do konkretów, zadłużone spółki kupuje się dla paru celów, jednak co ciekawe w takich umowach, to sprzedający płaci kupującemu za nabycie jego długów, ponieważ pozbywa się ich w zdecydowanie niższej cenie niż wynoszą jego wierzytelności. Celem przejęcia zadłużonej firmy może być na przykład. pozyskanie gotowej spółki z.o.o., która zaraz ma możliwość działać. Pozwala na na oszczędności chwilowe i finansowe, kiedy zadłużenie jest niewielkie. W pewnych sytuacjach również zadłużone przedsiębiorstwo posiada niezbędne komuś koncesje i pozwolenia, które są skomplikowane do uzyskania lub zajmuje to bardzo dużo czasu. Nie da się również ukryć, że kupno długów daje możliwość na zbudowanie fikcyjnych kosztów i zapłacenie niższego podatku.

Jeśli ktoś więc składa ofertę pod tytułem przejmę zadłużoną spółkę, robi on właścicielowi takiej firmy wielką przysługę, gdyż zmywa z niego wszelką odpowiedzialność za jego należności.

Więcej: kupię zadłużoną spółkę.