Gry na przeglądarce też mogą wciągać

Nudzisz się? Masz krótką przerwę w pracy lub potrzebujesz chwili relaksu w czasie nauki do egzaminu? Gry przeglądarkowe są dla ciebie. Część z nich, oparta jest na zasadzie PvC, czyli Player versus computer – te gry nie zajmą ci kilka czasu. Do tej kategorii zaliczamy znakomita większość zwykłych flaszówek, czy gier opartych na silniku JavaScript, które możemy odnaleźć na wszystkich popularnych portalach poświęconych grom przeglądarkowym.
Natomiast najlepsze gry przeglądarkowe zajmują nieco więcej czasu – te w ogromnej liczbie przypadków polecane należą do gatunku MMO (czyli Massive Multiplayer On-line) i są oparte o zasadę PvP, czyli Player versus Player. Do tych gier zaliczymy wszystkie fabularyzowane gry przeglądarkowe, w których możemy grać wspólnie z graczami z całego świata – polecane gry przeglądarkowe. Takie gry maja tendencję do zabierania w całości ogromnej ilości czasu – świat gry jest częstokroć na tyle złożony, że bez problemu można się w nim na odrobinę zgubić. Idealnym przykładem może być inspirowana Władcą Pierścieni gra Lord of the rings online (LOTRO) – nieustannie rozbudowywany świat sprawia, że gracze spędzają wiele godzin, wędrując po mapie i podróżując ścieżkami znanymi z książek i filmów.
Częściej polecane gry MMO to World of Warcraft, wspomniany już Lord of the rings on-line, Aura Kingdom, Anarchy W Internecie czy World of Tanks (, a ponadto pozostałe produkty proponowane przez Wargaming) – zobacz tutaj: gry przeglądarkowe). Co istotne, zdecydowana większość z takowych gier, co najmniej częściowo, jest oparta o model F2P (free to play), co oznacza, że można w nie zagrać całkowicie za darmo.

Więcej: gry mmorpg.