Drony i licencja

Dron jakiś czas temu stał się gadżetem, który w swoim domu chciałby mieć prawie każdy. Dla celów rekreacyjnych do jego sterowania nie są potrzebne tak na prawdę żadne kwalifikacje. Przeciwnie wygląda sytuacja jeśli operator, którego celem jest wykonywanie pracy, do której posiadają mu posłużyć drony chce na przykład fotografować uroczystości weselne. Tak zatem jak widać, kwalifikacje i certyfikat niezbędny jest chociażby fotografom.

Odróżnia się dwa rodzaje umiejętności. Pierwszy z nich kojarzony jest pod skrótem vlos. Nabyte dokumenty, które potwierdzą sposobność wykorzystywania tego rodzaju urządzeń będą uprawniały do tego, aby skorzystać z dronów w momencie, gdy pozostają one w zasięgu wzroku. Z kolei skrót uav, z którym również można się spotkać to nic innego jak oznaczenie operatora bezzałogowego statku powietrznego. Potrzebne kwalifikacje do wykonywania pracy związanej z wykorzystaniem dronów ma możliwość tak doprawdy dostać każdy kto tylko jest pełnoletni, ma specjalistyczne orzeczenie lekarza o braku przeciwwskazań do wykonywania zawodu i kto pomyślnie zda Państwowy egzamin.

Jak widać kwestia dronów nie jest tak prosta jak mogłoby się wydawać. Nie wystarczy po prostu pójść do sklepu i kupić sprzęt za kilkaset zł albo w przypadku specjalistycznych gadżetów kilka tysięcy złotych. Takie zjawisko jest jednakże bardzo rentowne, zważywszy na fakt, że już we wstępie weryfikuje kandydatów i spośród wszystkich zainteresowanych selekcjonuje jedynie tych, dla których użytkowanie dronów ma możliwość być pracą, ale również i pasją.

Zobacz więcej: drony.