Dołącz – sieć serwerów counterstrike

Na 100 procent można przyjąć, iż w tym właśnie momencie na świecie jest kilkaset tysięcy osób, które grają w jedną z najbardziej popularnych gier komputerowych w historii branży. Mowa tutaj na 100 procent o słynnym dodatku do gry Half-Life, jakim jest Counter Strike. Duża część graczy skupia się też wokół stron fanowskich, budując mniejsze lub większe społeczności graczy w CS’a (cs forum).

Bardzo popularne w tym zakresie są w ostatnim czasie grupy tematyczne na facebooku, aczkolwiek najbardziej praktyczne wydaje się być i jest forum counterstrike. Zazwyczaj są to niewielkie serwisy, które gromadzą uczestników gry na jednym konkretnym serwerze bądź grupie serwerów należących do tego samego właściciela. Uczestniczenie w forumowych dyskusjach niesie za sobą tylko pozytywne skutki, albowiem szeregowy gracz ma w ten sposób sposobność decydowania o bardzo poważnych dla wszystkich sprawach serwera. Na forum cs wybiera się przecież adminów serwera czy głosuje się na mapy pojawiające się w cyklu. Na tym natomiast nie koniec, ponieważ forum daje też sposobność zgłaszania skarg na adminów albo informowania o oszukujących graczach. W zdecydowanej większości przypadków również, jeśli slot na serwerze wymaga jego wykupienia, na forum możemy zrobić to szybciej, bądź uzyskać darmowe kody aktywacyjne (zobacz także: counterstrike).

Tak rzeczywiście istnieje kilka czynników sprawiających, że w takiej grze sieciowej jak counterstrike forum dla graczy z serwera jest istotnym czynnikiem jego popularności. Nie metodę wymienić je wszystkie, jednak najistotniejszym z nich jest sposobność interakcji z innymi uczestnikami gry , a ponadto wypowiadania się w sprawach organizacyjnych.

Polecam również sprawdzić: cs globaloffensive.