Coraz popularniejsze gry przeglądarkowe

Dzisiaj świat gier komputerowych wygląda zupełni przeciwnie niż jeszcze wiele lat wstecz. Dzisiaj prawie w całości zanika dystrybucja gier na tradycyjnych nośnikach danych jak płyty CD/DVD czy dyskietki komputerowe, a wszystko opiera się na zakupach on-line i takiej samej dystrybucji produktów – prawie że wszystkie gry możemy legalnie (za odpowiednią opłatą) pobrać z serwerów producentów i dostawców. Warto natomiast zwrócić uwagę na to, że coraz często wykorzystujemy do rozrywki gry przeglądarkowe. Co powinieneś o nich wiedzieć i czy mogą nam one zaproponować rozrywkę na długie godziny? Czy powinno się je traktować wyłącznie jako przerywnik chociażby w pracy?

Świat gier!
Obecne gry przez przeglądarke to możliwość znalezienia nie tylko chwilowej rozrywki przy tytułach bazujących na technologii Flash, niemniej jednak również rozbudowane gry mmorpg, które umieją wciągnąć na długie godziny – co prawda nie oferują one trójwymiarowej i nafaszerowanej efektami grafiki, to jednak poprzez rozbudowaną fabułę zapewniają wejście do nowego świata (sprawdź: gry przeglądarkowe). Nie ruszając się sprzed komputera możemy zostać wielkim wojownikiem, magiem, czy uczestniczyć w zemście sycylijskiej mafii. Wyłącznie od nas samych zależy to, któremu tytułowi poświęcimy swoją uwagę i w którą z dostępnych pozycji zdecydujemy się zagrać.

Ile to kosztuje?
Zdecydowana większość gier przez przeglądarkę dostępna jest za darmo – płatne są w znaczącej liczbie przypadków dodatkowe opcje ułatwiające rozgrywkę, jednak ich wykupienie nie jest fundamentem działania w świecie danej pozycji (więcej: gry mmo). Na początku warto zawsze poznać świat i jego mechanikę, a dopiero w przyszłości myśleć o bonusach z tytułu płatnych elementów.

Polecam spostrzec: gry na przeglądarke.