Co zrobić w razie kolizji

Zapewne wielu kierowców miało chociaż raz w życiu wątpliwą przyjemność uczestniczenia w kolizji drogowej. Wszyscy, którym taka sytuacja się przytrafiła, wiedzą ile nerwów kosztuje choćby niewielka stłuczka. Dylematem jest nie tylko zniszczenie samochodu, ale głównie strata czasu, jaka wiąże się choćby z procedurą ustalenia winnego i późniejszą naprawą auta. Pal sześć jeżeli już uszkodzenie jest niewielkie i da się zreperować podczas krótkiej wizyty w zakładzie blacharskim. W dużej liczbie przypadków jednakże samochód wymaga bardziej nieprostych napraw, które na nieszczęście wymuszają pozostawienie go w warsztacie na kilka dni,

Jeżeli nie jesteśmy sprawcą kolizji to możemy liczyć na auto zastępcze. Wynajem z OC sprawcy to instytucja bardzo wygodna dla wszystkich, którym samochód jest niezbędny codziennymi. Mając gdyż bezpłatne auto zastępcze, nie jesteśmy zmuszeni do zmiany przyzwyczajeń czy ponoszenie dodatkowych kosztów związanych np. z dojazdem do pracy. Trzeba jednakże pamiętać, że wraz z otrzymaniem auta zastępczego zobowiązujemy się do adekwatnego dbania o pojazd. Wiąże się to głównie z obowiązkiem zwrotu samochodu w stanie, jakim go otrzymaliśmy, czyli czystego i z odpowiednią ilością paliwa w baku.

Auta zastępcze są w ogromnej liczbie przypadków wynajmowane dla nas z wypożyczalni współpracujących z ubezpieczycielem sprawcy albo z warsztatem, który dokonuje naprawy naszego pojazdu. Auto jakie otrzymujemy powinno mieć parametry zbliżone do naszego. Jeżeli już wypożyczalnia nie dysponuje odpowiednim pojazdem to z reguły zostanie nam przydzielony samochód lepszy.

Zobacz: auto zastępcze Kraków.